Laerskool Phalaborwa   |   Tel: +27 (0)15 781 1041/2   |   Faks: +27 (0)15 781 2397

Email: groenskool@xsinet.co.za   |   Mopaniestraat 35, Privaatsak X01012, Phalaborwa 1390

Laerskool Phalaborwa Image
Groenskool Phalaborwa Header Image

~~DERDE KWARTAALPROGRAM VIR 2014

MAANDAG 21 JULIE SKOLE HEROPEN 
DINSDAG 22 JULIE MEV. ELSIE FOURIE VERJAAR 
WOENSDAG 23 JULIE SR. KOOROEFENING 14:00 – 15:45 
DONDERDAG 24 JULIE NETBAL: SA-SKOLE KAMPIOENSKAPPE  (DOGTERS VERTREK 14:00) (BOKSBURG) 
VRYDAG 25 JULIE NETBAL: SA-SKOLE KAMPIOENSKAPPE  (0/12A & 0/13A) (BOKSBURG) 
SATERDAG 26 JULIE NETBAL: SA-SKOLE KAMPIOENSKAPPE (0/12A & 0/13A) (BOKSBURG)
LANDLOOP: KINGS COURT
MAANDAG 28 JULIE RAPPORTE UIT
GR. 4-7 BALKIE-AAND (18:00-18:30) SKOOLSAAL
GR RR-7 ALGEMENE OUERAAND (18:30-19:30) 
WOENSDAG 30 JULIE AMESA: FINALE RONDTE (POLOKWANE)
SR. KOOROEFENING 14:00– 15:45  
DONDERDAG 31 JULIE KRIEKET V/S KHANYISA
VRYDAG 1 AUG KOEKVERKOPING: LEIERS
SATERDAG 2 AUG SR. KOOROEFENING 10:00-12:00
LANDLOOP TE DRAKENSIG
MAANDAG 4 AUG BESTUURSLIGGAAMVERGADERING (18:00) 
DINSDAG 5 AUG GROENSKOOL SPUR-AAND 
WOENSDAG 6 AUG ATKV-LEESPROJEK
SR. KOOROEFENING 14:00 – 15:45 
DONDERDAG 7 AUG LEIERS BESOEK BEJAARDES 
KRIEKET V/S STEELPOORT
VRYDAG 8 AUG HARLEKYNE  RUGBY-NAWEEK
HOKKIE: LIGA TE TZANEEN (MERENSKY)
SATERDAG 9 AUG HARLEKYNE RUGBY-NAWEEK
VROUEDAG
SONDAG 10 AUG HARLEKYNE VERTREK
MAANDAG 11 AUG CONQUESTA: WISKUNDE (GR. 1 – GR. 3)
DINSDAG 12 AUG CONQUESTA:  AFRIKAANS  (GR.1-GR.3)
KRIEKET: PROEWE 0/11 (TZANEEN)
VELDSKOOL – GR. 6 VERTREK: BLYDE CANYON 
WOENSDAG 13 AUG KRIEKET: PROEWE 0/12 (TZANEEN)
SR. KOOROEFENING 14:00– 15:30 
VELDSKOOL- GR.6 
DONDERDAG 14 AUG KRIEKET: PROEWE 0/13 (TZANEEN)
VELDSKOOL-GR.6
VRYDAG 15 AUG VELDSKOOL GR.6 ARRIVEER
EISTEDDFOD: SR KOOR (NELSPRUIT)
SATERDAG 16 AUG LANDLOOP (TZANEEN)
MINI-HOKKIE TE TZANEEN
MAANDAG 18 AUG CONQUESTA:  AFRIKAANS  (GR.4-GR.7) 
DINSDAG 19 AUG CONQUESTA:  ENGELS (GR. 4-GR.7)
WOENSDAG 20 AUG CONQUESTA: WISKUNDE (GR. 4 – GR. 7)
SR. KOOROEFENING 14:00-15:45 
DONDERDAG 21 AUG REDENAARS (GR 1-2)
KRIEKET V/S BURGERSFORT
VRYDAG 22 AUG HOKKIE: LIGA TE TZANEEN (UNICORN)
SATERDAG 23 AUG LANDLOOP (DR. ANNECKE)
MINI-HOKKIE TE DR. ANNECKE
DINSDAG 26 AUG HOKKIE TE MARIEPSKOP
WOENSDAG 27 AUG SR. KOOROEFENING 14:00 – 15:45 
DONDERDAG 28 AUG GR. RR., GR. R EN GR. 1- OUERINLIGTINGSAAND 
KRIEKET V/S UNITY
VRYDAG 29 AUG KRIEKET: FINALE PROEWE
SATERDAG 30 AUG MINI-HOKKIE EN MINI-KRIEKET TE DRAKESIG
LANDLOOP: (TUIS) BOOGSKIETKLUB
KRIEKET: FINALE PROEWE
DINSDAG 2 SEPT GR. RR., GR. R. EN GR. 1-KUIERDAG   
WOENSDAG 3 SEPT SR. KOOROEFENING 14:00-15:45 
DONDERDAG 4 SEPT KRIEKET V/S UNICORN
VRYDAG 5 SEPT KOEKVERKOPING: LEIERS
HOKKIE: LIGA TE TZANEEN (UNICORN)
SATERDAG 6 SEPT LANDLOOP: LLSV (DUIWELSKLOOF)
MAANDAG 8 SEPT BESTUURSLIGGAAMSVERGADERING 18:00
DONDERDAG 11 SEPT TOETS: NW (GR 7) & NW & TEG (GR 4-6)
VRYDAG 12 SEPT TOETS: AFR (GR 4-7)
SATERDAG 13 SEPT HOKKIE: UITSPELE (MARBLE HALL)
MINI-KRIEKET (KINGFISHER)
MAANDAG 15 SEPT MEV. CELIA MARAIS VERJAAR
DINSDAG 16 SEPT TOETS: TOETS: ENG (GR 4-7)
WOENSDAG 17 SEPT TOETS: SKEPPENDE KUNSTE (GR 7)  PSW (GR 4-6)
DONDERDAG 18 SEPT TOETS: SWA (GR4-7)
VRYDAG 19 SEPT TOETS: WISK (GR4-7)
SATERDAG 20 SEPT MINI-KRIEKET (ROOISKOOL)
HOKKIE: UITSPELE (POLOKWANE)
MAANDAG 22 SEPT TOETS: LOR (GR 7)
DINSDAG 23 SEPT TOETS: SWG (GR 4-7)
WOENSDAG 24 SEPT ERFENISDAG/PUBLIEKE VAKANSIEDAG
DONDERDAG 25 SEPT TOETS: TEG (GR 7)
MEV. MARIETJIE VAN HEERDEN VERJAAR
VRYDAG 26 SEPT TOETS: EBW (GR 7)
SATERDAG 27 SEPT GHOLFDAG
MEV. HENRIEN DU PLESSIS VERJAAR
MAANDAG 29 SEPT GROEPFOTO’S
DINSDAG 30 SEPT GROENSKOOL SPUR-AAND
WOENSDAG 1 OKT SWEM: INTERHUIS
DONDERDAG 2 OKT KOUSIE (SKOOLSAAL) 18:00-21:00
VRYDAG 3 OKT SKOOL SLUIT
WOENSDAG 8 OKT MEV. LINETTE BREYTENBACH VERJAAR
SATERDAG 11 OKT MNR. ROUX STEENKAMP VERJAAR
MAANDAG 13 OKT SKOOL HEROPEN

 

Phalaborwa Laerskool Header Image

Nuusbriewe word weekliks vervang en die vervangde nuusbrief word dan verskuif na ARGIEWE toe onder die hofie NUUS.

U is welkom om die argiewe te besoek om weer die inhoud van ouer nuusbriewe te lees, of om dit as naslaan te beskou.

Laerskool Phalaborwa Groenskool Header Image

LAERSKOOL PHALABORWA:  TOP 30 AKADEMIESE PRESTEERDERS
BAIE GELUK AAN ONS TOPPRESTEERDERS!
BALKIEAAND 16 APRIL 2014

Graad 4 Goud

1.  Carl Dohse
2. Luané Maré
3. Runé Steenkamp
4. Tyla-Reese Pretorius
5. Willem Basson
6. Natasha Kriel
7. Chanté Schreiber
8. Ayden-Joshua van der Merwe
9. Janandie Vermaak
10. Markus McDonald

Graad 4 Silver

1. Erasmus  Smit
2. Nathan Flores
3. Jo-Anne Smit
4. Marli Mouton
5. Kaylan Peach
6. Erens Roets
7. Luané Sonnekus
8. Liandri de Bruin
9.  Migael Grundling
10.Chanté Botha

Graad 4 Brons

1. Armand Oberholzer
2. Moné-Louise Minnaar
3. Johan Snyman
4. Caitlin du Toit
5. Mckyla Liebenberg
6.  Ruchelle van de Merwe
7. Henro Delport
8.  Haylee Lombard
9.  Eugene  Mulder
10. Luan Bezuidenhout

GRAAD 5      GOUD       

1. Marizelle Ferreira
2. Juanté Paulse
3. Ruan Paulse
4. Kyle Maritz
5. Jarike Stapelberg
6. Pieter du Toit  (Afwesig met verskoning)
7. Karen Basson
8.  Kara Goldschagg     
9.  Chené Coetzer
10. Andrea van Jaarsveld (Verhuis)        

GRAAD 5   SILWER   

1. Aimee Goss
2. Nelize Carelsen
3. Genavivé Botha
4. Lieodi de Kock
5. Bevan Schoombie
6. Junior Masilela
7. Anika Bezuidenhout
8. Lané Truscott
9. Mandie Gericke
10. Ricardo Lira
11. Cor-Lee van der Walt

GRAAD 5      BRONS       
1. Rensia Marais
2. Kaylah Naudé
3. Elsjé Janse van Rensburg
4.  André Low
5.  Mark-Anthony Filip
6. Jo-Leigh Pretorius
7. Leonard White
8. Brandon Kruger
9. Jason  Vosloo
10. Caitlin van Loggerenberg
11. Kaylin van der Merwe (Verhuis)

GRAAD 6      GOUD       
1. Simoné Schreiber
2. Yuné Porteus
3. Aldrich van de Merwe
4. Lari-Zan Davel
5. Christian Wilkens
6. Igna Ferreira
7. Simoné Raubenheimer
8. Chanelle Grobler
9. Léhann  Marais
10. Chad Esterhuizen

GRAAD 6      SILWER       
1. Tilanie Snyman
2. Hennie Bloem
3. Zunhé Swanepoel
4. Melissa Viljoen
5. Britney Coetzee (Siek met verskoning)
6. Benita Meth
7. Neil Delport
8. Kayla Ludick
9. Annerie Locherenberg
10.  Kristin Boshoff

GRAAD 6      BRONS       
1. Jan-Hendrik de Kock
2. Gerhard Snyman
3. Centaine van den Berg
4. Ané Swart (Verhuis)
5. Jan-Hendrik Bessenger 
6. Marli Hamman

7.  Leané Schaap
8.  Andrea Jansen van Vuuren
9.  Simone  van Dyk
10.  Lee-Ann Roos

GRAAD 7      GOUD       
1. Anneri Thom
2. Michaela van Wyk
3. Kay-Leigh van Rooyen
4. Kyla Mulder
5. Abrie Bester
6. Zonika Stapelberg
7. Samantha Jack
8. Jacques-Louis Els
9. Beulah Veruschke van Rooyen
10. Caelyn Adendorff  (Afwesig met verskoning)

GRAAD 7      SILWER       
1. Suné van Niekerk
2. Jacques Marais
3. Gavin Rautenbach
4. Shanri Bester
5. Janco Bezuidenhout
6. Amoné Krog
7. Mario Breedt
8. Nelize Smit
9.  Chentia Teesen
10. Melindie Minette van der Merwe

GRAAD 7      BRONS       
1. Mishca Wolfaardt
2.  Lisa Rikhotso
3. Henko Gericke
4. Alex Halgreen
5. Tiaan Meintjes
6. Louis Pieter Koen
7. Samantha Fouché
8. Chantel Vermaak
9.    Jean-Pierre Barnard
10.   S J Velthuysen

 


   


      

 

Groenskool Phalaborwa Header Image

Laerskool Phalaborwa - INLIGTING

Groenskool Header Image

Agtergrond:

Groenskool is `n mediumgrootte, Afrikaanse skool (tussen 600 en 700 leerders) wat op Christelike

beginsels geskoei is.

Hier by die skool glo ons, dat alles wat ons aanpak, met oorgawe gedoen moet word. So, of dit

akademie, sport of kultuur is, ons pak dit met oorgawe aan. Elke leerder en personeellid deel in hierdie

siening en vandaar ons goeie prestasies.

Blootstelling en kompetisie teen die bestes, spoor ons aan om steeds te probeer verbeter. Betrokke

ouers maak die taak van die opvoeders baie ligter

ONS HOOF:

NAAM                                                      : Pieter Burger

GEBORE                                                  : 12 Julie 1957 te Warrenton

MATRIKULEER                                        : 1975 te Hoerskool Schweizer-Reneke

TERSIERE OPLEIDING                             THOD - Potchefstroomse Onderwyskollege

                                                                   Onderwyskollege - Jeugweerbaarheidskursus (2jaar)

                                                                   vir verdere opleiding.

 POSISIES BEKLEE:

Komando bevelvoerder                             : Rang Lt.Kol.

Voorsitter                                                   : Limpopo Rugby-Skeidsregtersvereniging

Voorsitter                                                   : Limpopo Krieket

Voorsitter keurkomitee                               : Limpopo Laerskole Rugby (tans)

Voorsitter                                                    : Limpopo Laerskole Krieketvereniging

Ondervoorsitter                                            : Limpopo Laerskole Rugby (tans)

Ondervoorsitter                                            : Transvaalse Plattelandse Distrikte Krieketvereniging

Afrigter                                                         : Cravenweekspan

Afrigter                                                         : Limpopo krieketspanne

Afrigter                                                        : Wenners van al Limpopo ligas O/9 tot O/13

Stigterslid                                                    : Phalaborwa Maatskaplike Raad

Skeidsregters                                               : Laerskole Top 10

                                                                    : Seniors - Limpopo Eerste liga-nr.1

 

 LEIERS:

 

A.      Leieridentifisering is ‘n kontinue-proses.

         -  Graad 6-leerders woon ‘n leieridentifiseringskamp  (veldskool) by in Augustus.

         -  Leierverkiesing vind gedurende September/Oktober plaas.  Stemme van leerders en personeel word in berekening gebring.

         -  Leiers woon ‘n leierkamp by aan die begin van die jaar.

 

B.      ‘n Leier by Laerskool Phalaborwa het die volgende pligte en verantwoordelikhede:

 

         ( Sien aangeheg die erekode wat elke leier/leidster uit hul koppe ken en per individu Maandae by saalopening, opsê).

        -  Om te alle tye ‘n voorbeeld te stel in alle genres/vakke.

         -  Diensbeurte vind twee-weekliks plaas met die hoof- en onder  hoofleiers deurentyd aan diens.  (Laat weet of jy die diensrooster wil hê)

                     -   Elke leier/leidster is verantwoordelik vir orde/dissipline op die terrein en tydens enige aktiwiteit.  

                    -  Elke leier/leidster is saam met die voogpersoneel verantwoordelik vir ‘n klas.

                    -  Vlagpresentasie word daagliks gedoen.

                    -  Elke Woensdag is daar ‘n leiervergadering 0m 06:30 in die leiervoog (Me. Marais) se klas. 

                      ‘n Christelik-gefundeerde  kursus word gevolg en ander sake van die dag word behandel.

                    -  Personeel en werkers ontvang ‘n geskenkbewys wanneer hul verjaar en leiers sing vir hul, hul eie “ontwerpte

                       verjaardaglied”.

C.                Leierouers:  ‘n Komitee word gekies wat ouervergaderings reël en bestuur.

                -  Vergaderings vind elke eerste Dinsdag van ‘n maand plaas.

                -  Fondsinsamelingsprojekte (om leierfonds aan te vul) word

                  een maal per kwartaal onderneem.

                                  

Phalaborwa Laerskool Image