Laerskool Phalaborwa   |   Tel: +27 (0)15 781 1041/2   |   Faks: +27 (0)15 781 2397

Email: groenskool@xsinet.co.za   |   Mopaniestraat 35, Privaatsak X01012, Phalaborwa 1390

Laerskool Phalaborwa Image
Groenskool Phalaborwa Header Image

TWEEDE KWARTAAL 2016: PROGRAM

DINSDAG : 5 APRIL         

SKOOL BEGIN

WOENSDAG: 6 APRIL     

NETBALLIGA BEGIN

SR. KOOROEFENING 14:00-15:30 (ALMAL)

DONDERDAG: 7 APRIL   

NETBAL: LIGAWEDSTRYD TEEN MARIEPSKOP (TUIS)

MEV. PHIDELIA MINNAAR VERJAAR

VRYDAG: 8 APRIL            

NETBAL: OEFENING (B-SPANNE)

MEV. ERIKA ENGELBRECHT VERJAAR

SATERDAG: 9 APRIL       

NETBAL: OEFENKAMP (A-SPANNE) (08:00-11:00)

MAANDAG: 11 APRIL    

BESTUURSLIGGAAMVERGADERING (18:00)

SR. KOOROEFENING 14:00-15:00

RUGBY: KRINGPROEWE (TUIS) 0/12 EN 0/13

DINSDAG: 12 APRIL        

NETBAL: CLUSTER PROEWE (GRAVELOTTE)

WOENSDAG: 13 APRIL  

NETBAL: MOPANIE REëLBESPREKING (NETBALDAMES)

RAPPORTE UIT

GR. 4-7 BALKIE-AAND (18:00-18:30) SKOOLSAAL

GR. RRR, GR. RR EN GR. R ALGEMENE OUERAAND (17:00-18:00)

GR. 1-GR. 7 ALGEMENE OUERAAND (18:30-19:30)

SR. KOOROEFENING (14:00-15:30)

DONDERDAG: 14 APRIL 

ATKV-REDENAARS TE CURRO HEUWELKRUIN PIETERSBURG

(EERSTE UITDUNRONDTE) (PIETERSBURG)

VRYDAG: 15 APRIL         

ATKV-REDENAARS TE CURRO HEUWELKRUIN PIETERSBURG

(EERSTE UITDUNRONDTE) (PIETERSBURG)

SUPER 8 (POLOKWANE)

SATERDAG: 16 APRIL     

SUPER 8 (POLOKWANE)

BULLETJIEDAG (OOSSKOOL)

MAANDAG: 18 APRIL    

SR. KOOROEFENING 13:45-15:00

NETBAL: MOPANIE PROEWE (UNICORN)

DINSDAG: 19 APRIL        

NETBAL: LIGA TEEN DRAKENSIG (WEG)

WOENSDAG: 20 APRIL  

SR. KOOROEFENING 14:00-15:30

DONDERDAG: 21 APRIL 

NETBAL: LIGA TEEN LPN (TUIS)

RUGBY: LIGA TEEN DR. ANNECKE (WEG)

VRYDAG: 22 APRIL         

SR. KOOR 12:30-14:00

SATERDAG: 23 APRIL     

09:00-10:30 (EKSTRA OEFENING)

MAANDAG: 25 APRIL    

SR. KOOROEFENING 14:00-15:00

DINSDAG: 26 APRIL        

NETBAL: LIGA TEEN FAUNA PARK (TUIS)

RUGBY: LETABAPROEWE (DR. ANNECKE)

WOENSDAG: 27 APRIL  

VRYHEIDSDAG  (PUBLIEKE VAKANSIEDAG)

NETBAL: MOPANI EKSAMEN (BEN VORSTER)        

DONDERDAG: 28 APRIL 

NETBAL: LIGA TEEN GRAVELOTTE (TUIS)

RUGBY: VRIENDSKAPLIK TEEN TZANEEN (WEG)

VRYDAG: 29 APRIL

KOEKVERKOPING: LEIERS

MAANDAG: 2 MEI          

PUBLIEKE VAKANSIEDAG

DINSDAG: 3 MEI             

RUGBY: VRIENDSKAPLIK TEEN OOSSKOOL

WOENSDAG: 4 MEI        

FINALE LIMPOPO NETBALPROEWE (0/12 EN 0/13)

SR. KOOROEFNING 14:00-15:30

DONDERDAG: 5 MEI      

HEMELVAARTDAG (GEEN RUGBY/NETBAL OEFENING)

VRYDAG: 6 MEI

SR. KOOROEFNING 12:30-14:00

SATERDAG: 7 MEI           

BULLETJIEDAG (TZANEEN)

SONDAG: 8 MEI              

MEJ. ILANI COETZEE VERJAAR

MAANDAG: 9 MEI          

BESTUURSLIGGAAMSVERGADERING (18:00)

DISKONTO-BOEKUITSTALLING

ATKV-APPLOUS KOORKOMPETISIE -POLOKWANE

DINSDAG: 10 MEI           

DISKONTO-BOEKUITSTALLING

WOENSDAG: 11 MEI      

NETBAL: MOPANI GRADERING TE BEN VORSTER

DONDERDAG: 12 MEI    

RUGBY: LIGA TEEN ROOISSKOOL (WEG)

VRYDAG: 13 MEI             

RUGBY: PROVINSIALE 0/12 FINALE PROEWE

NETBAL: PROVINSIALE OEFENKAMP (0/12 EN 0/13)

SATERDAG: 14 MEI        

RUGBY: PROVINSIALE 0/13 FINALE PROEWE

BULLETJIE- EN MINI NETBALDAG (MARIEPSKOP)

MAANDAG: 16 MEI        

SR. KOOROEFENING 14:00-15:00

DINSDAG: 17 MEI           

MNR. CORNéL OBERHOLZER VERJAAR

WOENSDAG: 18 MEI      

INDIVIDUELE- EN KLASFOTO'S

MEV. ANTOINET BONAFEDE VERJAAR

SR. KOOROEFENING 14:00-15:45

DONDERDAG: 19 MEI    

RUGBY: VRIENDSKAPLIK TEEN PIETERSBURG-NOORD

VRYDAG: 20 MEI

RUGBY: PROVINSIALE OEFENKAMP

SATERDAG: 21 MEI        

RUGBY: PROVINSIALE OEFENKAMP

BULLETJIE- EN MINI NETBALDAG: (DRAKENSIG EN ROOISKOOL)

WOENSDAG: 25 MEI      

EKSAMEN: AFR (GR 4-7) (1ste Sessie)

AFR KREATIEWE SKRYFWERK (3de sessie)

DONDERDAG: 26 MEI    

EKSAMEN: ENG (GR 4-7) (1ste Sessie)

NETBAL: MOPANIE KAMPIOENSKAPPE (0/11 A+B, 0/12 A+B,

0/13 A + B)

RUGBY: TEEN MESSINA (MERENSKY)

VRYDAG: 27 MEI             

NETBAL: OEFENKAMP

RUGBY: PROVINSIALE BONDEDAG - VALKE (HEIDELBERG)

SATERDAG: 28 MEI        

RUGBY: PROVINSIALE BONDEDAG - VALKE

BULLETJIE- EN MINI NETBALDAG (DUIWELSKLOOF)

MAANDAG: 30 MEI        

EKSAMEN: ENG CREATIVE WRITING (GR 4-7) (1ste Sessie)

SR. KOOROEFENING 14:00-15:45

DINSDAG: 31 MEI           

EKSAMEN: SWG (GR 4-7) (1ste Sessie)

MEV. INGE KOCH  VERJAAR

WOENSDAG: 1 JUNIE     

EKSAMEN: NW EN TEG (GR 4-6)  NW (GR 7) (1ste Sessie)

DONDERDAG: 2 JUNIE   

EKSAMEN: WISKUNDE GR 4-7) (1ste Sessie)

RUGBY: LIGA TEEN PIET HUGO (MERENSKY)

VRYDAG: 3 JUNIE            

KERKBASAAR HERVORMDE KERK (RUGBYVELD)

NETBAL: LIMPOPO KAMPIOENSKAPPE (0/11A, 0/12A EN 0/13A

SATERDAG: 4 JUNIE       

BULLETJIE EN MINI NETBAL (GROENSKOOL)

KERKBASAAR HERVORMDE KERK (RUGBYVELD)

MAANDAG: 6 JUNIE       

EKSAMEN: EBW(GR 7) (1ste Sessie)

BESTUURSLIGGAAMSVERGADERING 18:00

DINSDAG: 7 JUNIE          

EKSAMEN: SWA(GR 4- 7) (1ste Sessie)

WOENSDAG: 8 JUNIE     

EKSAMEN: SKEPPENDE KUNS (GR 7)(1ste Sessie) +

TEG(GR 7) (3 de Sessie)

DONDERDAG: 9 JUNIE   

EKSAMEN: LOR (GR 7)  PSW (GR 4-6) (1ste Sessie)

VRYDAG: 10 JUNIE         

ATKV-REDENAARS TE CURRO HEUWELKRUIN PIETERSBURG

(SEMI-FINALE)

KOEKVERKOPINGS:  LEIERS

RUGBY: MINI BONDEDAG - GOUE LEEUS (KRUGERSDORP)

SATERDAG: 11 JUNIE     

RUGBY: MINI BONDEDAG - GOUE LEEUS  (KRUGERSDORP)

MEV. SHIRLENE DE WAAL VERJAAR

MAANDAG: 13 JUNIE    

SR. KOOROEFENING 14:00-15:00

DINSDAG: 14 JUNIE        

RUGBY: KLERESEREMONIE - PROVINSIALE SPELERS

RUGBY: LIMPOPO FINALE

WOENSDAG: 15 JUNIE  

RUGBY: LIMPOPO FINALE

DONDERDAG: 16 JUNI

JEUGDAG (PUBLIEKE  VAKANSIEDAG)

VRYDAG: 17 JUNIE         

SKOOLVAKANSIEDAG 

MAANDAG: 20 JUNIE    

SR. KOOROEFENING 14:00-15:00

DONDERDAG: 23 JUNIE 

MEV .HANNETJIE BOSHOFF VERJAAR

RUGBY: 0/12 TOERNOOI (VRYHEID) (23-25 JUNIE)

RUGBY: SWADINI ONTWIKKELINGSTOERNOOI (23-25 JUNIE)

FLIEKAAND: LEIERS

VRYDAG: 24 JUNIE         

SKOLE SLUIT

MEV. ELIZE BESSENGER VERJAAR

SONDAG: 26 JUNIE         

RUGBY: NASHUA XV-TAL - VALKE (SASOLBURG) (26-29 JUNIE)

WOENSDAG: 29 JUNIE  

MEV. KARIN BOTHMA VERJAAR

DONDERDAG: 30 JUNIE 

NETBAL: SA'S (BOKSBURG)

VRYDAG: 1 JULIE             

NETBAL: SA'S (BOKSBURG)

SATERDAG: 2 JULIE        

NETBAL: SA'S (BOKSBURG)

SONDAG: 3 JULIE            

NETBAL: SA'S (BOKSBURG)

RUGBY: CRAVENWEEK  (3-8 JULIE)

DONDERDAG: 7 JULIE    

MEV. NELIA KORFF VERJAAR

DINSDAG: 12 JULIE         

MNR. BURGER VERJAAR

MAANDAG: 18 JULIE     

SKOLE HEROPEN

Phalaborwa Laerskool Header Image

Nuusbriewe word tweeweekliks vervang en die vervangde nuusbrief word dan verskuif na ARGIEWE toe onder die hofie NUUS.

U is welkom om die argiewe te besoek om weer die inhoud van ouer nuusbriewe te lees, of om dit as naslaan te beskou.

Laerskool Phalaborwa Groenskool Header Image

BALKIE-AAND: 27 JULIE 2015

BAIE GELUK AAN ONS TOP 30 PRESTEERDERS.

(SIEN UITSLAE ONDER AKADEMIE)

 

Laerskool Phalaborwa - INLIGTING

Groenskool Header Image

Almal is hier welkom


Agtergrond:

Groenskool is `n mediumgrootte, Afrikaanse skool (tussen 600 en 700 leerders) wat op Christelike beginsels geskoei is.

Hier by die skool glo ons, dat alles wat ons aanpak, met oorgawe gedoen moet word.

So, of dit akademie, sport of kultuur is, ons pak dit met oorgawe aan. Elke leerder en personeellid deel in hierdie siening en vandaar ons goeie prestasies. Blootstelling en kompetisie teen die bestes, spoor ons aan om steeds te probeer verbeter. Betrokke ouers maak die taak van die opvoeders baie ligter.

ONS HOOF:

NAAM :                                                     Pieter Burger

GEBORE                                            :  12 Julie 1957 te Warrenton

MATRIKULEER                                 :  1975 te Hoërskool Schweizer-Reneke

TERSIERE OPLEIDING                    :  HOD - Potchefstroomse Onderwyskollege                                                                                                                                                                          Jeugweerbaarheidskursus (2jaar) vir verdere opleiding.

POSISIES BEKLEE:

Kommando bevelvoerder                  :  Rang Lt.Kol.

Voorsitter                                         :  Limpopo Rugby-Skeidsregtersvereniging

Voorsitter                                         :  Limpopo Krieket

Voorsitter keurkomitee                 :  Limpopo Laerskole Rugby (tans)

Voorsitter                                         :  Limpopo Laerskole Krieketvereniging

Ondervoorsitter                               :  Limpopo Laerskole Rugby (tans)

Ondervoorsitter                               :  Transvaalse Plattelandse Distrikte Krieketvereniging

Afrigter                                             :  Cravenweekspan

Afrigter                                             :  Limpopo krieketspanne

Afrigter                                             :  Wenners van al Limpopo ligas O/9 tot O/13

Stigterslid                                        :  Phalaborwa Maatskaplike Raad

Skeidsregters                                  :  Laerskole Top 10

                                                          :  Seniors - Limpopo Eerste liga-nr.1

 

 

Phalaborwa Laerskool Image